Wednesday, February 13, 2013

Memories That Pop - Wyskakujące wspomnieniaAs I wrote in the previous post, I'm a huge fan of pop-up books. I've always been curious how those books are made and I tried to make plenty of pop-up cards by myself. After buying Robert Sabuda's book the obsession came back. I planned to make a scrapbook with places me and my husband have visited and I immediately knew that some pop-ups had to be included :D

Jak napisałam w poprzednim poście, jestem wielką fanką pop-upowych książek. Zawsze byłam ciekawa jak one są zrobione i próbowałam swoich sił robiąc samodzielnie różne kartki. Po zakupie ksiażki Roberta Sabudy obsesja odżyła na nowo. Planowałam zrobić scrapbook z miejscami, które wspólnie z mężem odwiedziliśmy i wiedziałam, że pop-upy muszą być jego częścią.


I want to show you two pages which are finished (more are about to be made), London and Madeira.  For the London pages I decided to use black-red and white elements.

 Chciałabym pokazać dwie strony, które są gotowe (więcej dopiero powstanie), London i Madeira na dziś. Dla Londynu wybrałam czerwone, czarne i białe kolory.


The most time-consuming part was obviously making the pop-up. In this project I wanted to make a cityscape. It took me almost all day to finish it but I like the result.

Najbardziej pracochłonną częścią było oczywiście wykonanie pop-upu. W tym projekcie chciałam zrobić miasto. Zabrało mi to prawie cały dzień, ale jestem zadowolona z efektu.
For the Madeira pages I used green papers with different patterns.

Strony Madeiry są zrobione głównie z pomocą zielonych kart w różne wzory.


There are a lot of patterns but I like it as Madeira has a wide variety of landscapes: sandy beaches, rocky mountains, plateaus, eucalyptus forests, streams, waterfalls and much more! In my opinion it's the best place we've visited so far as it has so much to offer.

Jest tu dużo wzorów, ale i tak mi się podoba, ponieważ na Maderze jest również różnorodnie. Znajdziemy piaszczyste plaże, skaliste góry, płaskowyż, lasy eukaliptusowe, potoczki, wodospady i dużo więcej! Moim zdaniem jest to najfajniejsze miejsce, które jak dotychczas odwiedziliśmy.


A peep hole design is my pop-up here. When you take a look through the hole, you will see me and my hubby with the photo from our trip and some bushes:)  It's easier to make than the cityscape and the result is also great - much better than a collage as it gives you a sense of depth.

Pop-upem jest tu dziurka do podglądania;) Kiedy się przez nią popatrzy widać mnie i męża na tle zdjęcia z wycieczki i trochę doklejonych krzaków. Ten pop-up był łatwiejszy do zrobienia niż miasto. Efekt końcowy jest świetny - o wiele lepszy niż kolaż, ponieważ pojawia się wrażenie głębi.


I want to recommend two websites. The first one is worQshop - Kasia's blog where she presents her scrapbook projects which are awesome. The second is Robert Sabuda's website where you can read interesting things on how pop-up books are made from scratch and you can find a section with templates for pop-ups.

Na koniec chciałabym polecić dwie strony. Pierwsza to worQshop - blog Kasi, gdzie pokazuje ona swoje projekty scrapbookowe - są śliczne! Druga to strona Roberta Sabudy, na której można wyczytać wiele ciekawych informacji o produkcji książek oraz znajdziecie tam dział z szablonami do pop - upów. Polecam!
 

10 comments:

 1. Piekne scrappbooki! Czuje sie zainspirowana :). Teraz tylko... do nozyczek :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Scrapbooki są super, jedyną wadą jest bałagan, który się robi podczas tworzenia (przynajmniej u mnie) - dziurkacze, kleje, nożyczki, papiery, skrawki papierów i cała masa innych potrzebnych rzeczy:))) Pozdrawiam i liczę, że podzielisz się efektem pracy!!!:)

   Delete
 2. Absolutely LOVED the London one. Great job!

  http://thetotalopposite.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you Monica! It was so time-consuming but I love it too.

   Delete
 3. I LOVE the London pop up! It's amazing, a great little surprise on the page. It may have taken you a day to make, but it was totally worth it.

  ReplyDelete
 4. wyróżniłam Cię u siebie na blogu - jeśli masz ochotę wpadnij !

  ReplyDelete
 5. Świetne!! oBie są super! Udało mi się dopiero zajrzeć, ale mega wrażenie, te wycinane miasto jest niesamowite! Podziwiam za cierpliwość i prexyzję!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ach, dziękuję za miłe słowa! Teraz krawieckimi zajęciami będę się imać, ale jak tylko znowu będzie chwila to wracam do scrapów :)

   Delete