Wednesday, November 14, 2012

Paper Dress - Papierowa sukienka


I love origami art so from time to time I look for some new models. When I found a tutorial made by Heather, I knew I would give it a little twist and use it for a newspaper theme party project.

Uwielbiam składać origami, więc od czasu do czasu szukam nowych modeli w internecie. Kiedy natknęłam się na tutorial zrobiony przez Heather, wiedziałam, że zmieniając trochę szczegółów, wykorzystam go przy gazecianym temacie przewodnim przyjęcia. 


I cut some newspapers into square pieces. Before folding I glued the ribbon to the bottom of my dress. When political news transformed into a dress I added some more ribbon and a tiny button.

Pocięłam stare gazety na kwadratowe kawałki. Zanim zaczęłam składać sukienkę, przykleiłam na spodzie wstążkę (kiedy papier jest poskładany trudno jest to zrobić). Po skończeniu sukienki, przykleiłam jeszcze parę drobiazgów.


I wrote the names of my guests on  green paper and attached the labels to the skewers. My paper dress place cards were ready:D

Postarałam się jak najładniej napisać imiona gości na etykietach z zielonego papieru i przyczepiłam je do patyczków. Winietki gotowe!


I decorated the table with some succulent plants and ribbons to give it a nice touch.

Do dekoracji stołu użyłam małych sukulentów i zielonych wstążek.


I decided to use an old cardboard box as a centerpiece. I cut "100 lat" (Polish for "Happy Birthday":) from different scraps of green paper. I also put a little plant inside the box. There was even some space left for a candle (but be careful not to burn anything) or some other small cute things. This centerpiece was easy to make and you can adjust it to your needs.

Zdecydowałam się użyć starego pudełka kartonowego jako głównej dekoracji stołu. Z resztek różnych zielonych papierów wycięłam napis "100 lat", a pudełko obkleiłam kawałkami gazet. Do środka włożyłam sukulencika. Zostało nawet miejsce np. na małą świeczkę (trzeba jednak uważać by nie spalić pudełka). Taka dekoracja jest łatwa do zrobienia i można ją dostosować na własne potrzeby.


The table looked really nice with all the decorations.  It was practical as there was enough space left for food and drinks.

Stół z dekoracjami wyglądał bardzo ładnie. Był udekorowany, ale nieprzesadnie, co sprawiło, że było praktycznie i zostało miejsce na jedzenie i napoje.


If you like origami, you can find a lot of other designs that can work as place or escort cards at your parties. Just use your imagination and cut, fold and glue!

Jeśli lubicie origami, to w internecie można znaleźć mnóstwo różnych wzorów, które mogą posłużyć jako winietki na przyjęciu. Wystarczy użyć trochę wyobraźni i do roboty!


Green paper, ribbons and buttons used in this craft are from docrafts.

Zielone papiery, wstążki i guziczki pochodzą z docrafts - moje kupiłam w empiku.

1 comment:

  1. Witaj w blogowym świecie Kasiu:) Twój blog mimo że to dopiero początki jest niczym bomba kreatywna! Tyle tu wspaniałych propozycji, że chciałoby się od razu wszystko wypróbować samemu. Sukieneczki cudowne i jako pomysł dekoracji stołu i krój świetny że sama bym w taką wskoczyła :) Życzę wielu odwiedzających duszyczek blogowych. Szkoda że nie umożliwiłaś obserwowania blogu bo wówczas łatwiej z własnego blogu śledzić nowości.

    ReplyDelete